Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Coś dla ciała i dla ducha – I POLSKO-CZESKI JARMARK RYBNY już w niedzielę!

12 sierpnia br. w Parku Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się „I Polsko-Czeski Jarmark Rybny”. Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania oraz zapoznania się z ofertą gospodarstw rybackich z terenu Polski i Czech zajmujących się chowem i hodowlą ryb, podczas prestiżowej imprezy poświęconej tematyce rybackiej.

W programie liczne atrakcje: występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej, występ Teatru Muzycznego MOVIMENTO, Występ gości z Czech „Country kapela DROPS”, występ zespołu szantowego „EKT Gdynia” oraz występy gwiazd wieczoru – uczestnicy programu „Must be the music” – tylko muzyka – Tomek Madzia z Jasienicy oraz Biały & Sadam. Na koniec do zabawy tanecznej zagra zespół NEGA.

Obok sceny liczne atrakcje kulinarne:

- pokaz przyrządzania potraw rybnych w wykonaniu znanego kucharza – REMIGIUSZA RĄCZKI /bezpłatna degustacja dla uczestników imprezy/;
- konkurs kulinarny dla restauracji „Wielkie Gotowanie” na najsmaczniejszą potrawę rybną.

Na jarmarku nie zabraknie także stoisk gastronomicznych przygotowanych przez restauracje: Polskie Jadło z Czechowic-Dziedzic, Dwór Świętoszówka z Jasienicy, Karczma pod Błatnią z Jaworza oraz Tysia z Wilamowic. Uczestnicy imprezy będą mogli skosztować oraz zakupić potrawy rybne m.in.:

- pstrąg grillowany z masłem czosnkowym,

- pieczony łosoś w całości faszerowany,

- tymbaliki drobiowe,

- dorsz smażony

Poza potrawami rybnymi będzie można skosztować chleba ze smalcem, żur z szynką, bekonem, białą kiełbasą i jajem, bigos polski z 5 rodzajów mięsa, golonka wieprzowa pieczona w miodzie i czosnku. Dla miłośników słodkich przysmaków dostępne będą ciasteczka regionalne „bestwińska bajeczka”, okazjonalny tort o smaku czekoladowo-adwokatowym oraz wata cukrowa, lody, gofry oraz różnego rodzaju cukierki i czekoladki.

Tego dnia nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Specjalnie z myślą o nich przeprowadzony zostanie konkurs łowienia rybek.

Serdecznie zapraszamy 12 sierpnia od godz. 13.00 do Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach!

Serdecznie zapraszamy!

I Polsko-Czeski Jarmark Rybny

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013
« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 105 57 35
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.