Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Konkurs plastyczny nt. Lokalnego dziedzictwa przyrodniczego.

LGR Bielska Kraina ogłasza konkurs plastyczny nt. „Lokalnego dziedzictwa przyrodniczego”, który jest skierowany do dzieci z klas IV-V  Szkół Podstawowych z obszaru działania Stowarzyszenia tj. pięciu gmin powiatu bielskiego: Bestwiny, Czechowic-Dziedzic, Jasienicy, Jaworza, oraz Wilamowic.

W konkursie biorą udział następujące szkoły z obszaru LGR:

  1. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bestwinie.
  2. Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach.
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzic.
  4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Dąbrowskiej w Jaworzu.
  5. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach.

 

Niniejsze zadanie jest realizowane w związku z projektem pn. „Muzeum Fauny i Flory – kulturalna rozrywka dla najmłodszych”, dofinansowanym ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalnie” realizowanego przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Fundusz Lokalny Ramża

Projekt pn. „Muzeum Fauny i Flory – kulturalna rozrywka dla najmłodszych” polega na zorganizowaniu 5 wyjazdów dla uczniów ze szkół podstawowych z 5 gmin obszaru LGR Bielska Kraina tj. Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze i Wilamowice do „Muzeum Fauny
i Flory Morskiej i Śródlądowej” w Jaworzu. Wyjazdy zostały zaplanowane 2 razy w tygodniu od połowy października br. na łączną liczbę uczestników 250 osób. Z jednego wyjazdu będzie mogło skorzystać jednocześnie około 50 osób. Uczestnikami będą dzieci, których prace wygrają w konkursie na najlepszy plakat nt. lokalnego dziedzictwa przyrodniczego. Kolejno po przyjeździe na miejsce dzieci otrzymają suchy prowiant i zostaną zaproszone do sali wykładowej na prelekcję nt. „Historii i charakterystyki eksponatów znajdujących się w muzeum”. Po wykładzie nastąpi zwiedzanie muzeum z przewodnikami, którzy w szerszy sposób scharakteryzują, każdy eksponat, zapoznają dzieci z ciekawostkami związanymi z nimi. Dzieciom zostanie zaprezentowany wykład nt. „Kultury regionu i związaną z tym tradycją rybacką”. Następnie zostanie przeprowadzony konkurs wiedzy, którego celem będzie sprawdzenie stanu wiedzy dzieci jaką nabyły podczas wizyty w muzeum (nagrodami będą książki przyrodnicze).

 

Prace konkursowe można nadsyłać w terminie: od 24 września do 03 października br. na adres Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina ul. T. Regera 81 43-382 Bielsko-Biała lub osobiście w biurze.

Nagrodą w konkursie dla autorów najciekawszych prac jest wycieczka do nowopowstałego i jedynego w regionie Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma dodatkowo „suchy prowiant”.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w załączonym regulaminie.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

 
« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 105 57 35
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.