Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Konkurs pn. „Lokalne dziedzictwo przyrodnicze” rozstrzygnięty

            Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina ogłosiło konkurs dla dzieci z klas 4-5 ze szkół podstawowych z obszaru działania Stowarzyszenia, który trwał od 24 września do 3 października. Uczniowie nadesłali mnóstwo pięknych i kreatywnych prac wykonanych przeróżnymi technikami, przez co komisja miała trudne zadanie przy wyborze tych, które zostały nagrodzone.

            Nagrodą w konkursie jest wyjazd 250 laureatów pięciu gminy należących do LGR Bielska Kraina tj. Bestwina Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze i Wilamowice do nowopowstałego „Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu”.

W programie wycieczki ujęta jest prelekcję nt. „Historii i charakterystyki eksponatów znajdujących się w muzeum” w sali wykładowe muzeum. Następnym punktem jest zwiedzanie muzeum z przewodnikami, którzy w szerszy sposób scharakteryzują każdy eksponat, zapoznają zwiedzających z ciekawostkami na ich temat. Dzieciom zostanie zaprezentowany wykład nt. „Kultury regionu i związanej z nią tradycją rybacką”. Na zakończenie przeprowadzony zostanie konkurs, którego celem będzie sprawdzenie wiedzy dzieci jaką nabyły podczas wizyty w muzeum (nagrodami będą książki przyrodnicze). Podczas wizyty każdy uczestnik otrzyma suchy prowiant.

            Dokładna listę laureatów i terminy wyjazdów otrzymają poszczególne szkoły.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za włożenie wysiłku i ogromu pracy w przygotowanie pięknych prac!

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 105 57 35
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.