Szkolenia branżowe dla rybaków
Zapraszamy do zgłoszenia się do udziału w bezpłatnych szkoleniach zaplanowanych w projekcie współpracy pt: „Wsparcie aktywności i kompetencji mieszkańców śródlądowych obszarów rybackich”, realizowanym w 2018 r. we współpracy z 9 rybackimi lokalnymi grupami działania z terenu południowej Polski.
Szkolenia i wizyty będą okazją do pogłębienia wiedzy, nawiązania kontaktów i integracji środowisk rybackich.
LGR Bielska Kraina zapewnia dojazd z Bielska-Białej, nocleg, wyżywienie oraz wynagrodzenie szkoleniowców.
Ilość miejsc w każdym z wyjazdów jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia, wg załączonych formularzy, należy dostarczyć drogą mailową (skan) na adres: biuro@bielskakraina.pl lub bezpośrednio w biurze LGR (ul. Regera 81 43-382 Bielsko-Biała)
W ramach projektu przez zorganizowane zostaną:
1. Szkolenie pn. „Wzorowe gospodarstwo rybackie”
miejsce: Grodziec (gm. Ozimek, woj. opolskie)
termin: 9-10 kwiecień 2018
ilość osób uczestniczących z LGR Bielska Kraina - 8
Opis szkolenia:
Dzień 1.
Przetwórstwo lokalne w praktyce - Andrzej Szpulak (2h),
Innowacja w gospodarstwie rybackim, w tym możliwość wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii – Ziemowit Pirtań (3h),
Analiza najnowszych przepisów z zakresu weterynarii oraz dokumentacja w gospodarstwie rybackim - Izabela Handwerker (2h)
Dzień 2.
Analiza przepisów Prawa wodnego w prowadzeniu gospodarstwa rybackiego Anna Wiśniewska (4 h)
2. Szkolenia pn. „Profilaktyka w hodowli ryb”
miejsce: Lubachowy (woj. świętokrzyskie)
termin: 10 maja 2018
ilość osób uczestniczących z LGR Bielska Kraina - 5
Opis szkoleń:
Profilaktyka w hodowli ryb (1 dzień) - szkolenie ma na celu zaznajomienie z metodami dezynfekcji stosowanymi w akwakulturze – jako metody profilaktyki ogólnej w chowie i hodowli ryb, polegająca na przestrzeganiu zasad higieny poprzez wykorzystanie naturalnych metod oraz stosowanie środków chemicznych. Szkolenie będzie obejmować także zagadnienia takie jak: probiotyki, prebiotyki, znieczulenie ogólne, uodparnianie swoiste i nieswoiste ryb. Prelegent: Piotr Gomułka
3. Wizyta studyjno-szkoleniowa w Dolinie Baryczy
miejsce: Milicz i okolice (woj. dolnośląskie)
termin: 4,5,6 czerwiec 2018
ilość osób uczestniczących z LGR Bielska Kraina - 5
Opis szkolenia:
Wizyta szkoleniowa odbędzie się w oparciu o wymianę doświadczeń w zakresie rozwoju i promocji obszaru zależnego od rybactwa w tym w szczególności o ofertę dwóch gospodarstw rybackich: Spółki Stawy Milickie z siedzibą w Rudzie Sułowskiej oraz rodzinnego Gospodarstwa Rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej, a także gospodarstwa rolnego zajmującym się przetwórstwem warzyw. Wizyta będzie miała miejsce na terenie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy", które podzieli się wieloletnimi doświadczeniami ze współpracy na rzecz promocji oferty obszaru i produktów rybactwa.
Dzień 1.
Szkolenie poświęcone będzie wymianie doświadczeń i dobrych praktyk na bazie zrealizowanych projektów przez podmioty rybackie oraz LGD. Rozwój potencjału obszaru w oparciu o gospodarkę rybacką. Inga Ozga (1,5h) Jak budować partnerstwa przez karpia?
Dzień 2.
Skuteczny marketing promocja i współpraca na bazie karpia i innych produktów lokalnych i obszaru (Prezentacja oferty -Budowanie marki - oferta Stawy Milickie gastronomia, przetwórstwo - zwiedzanie obiektów Emilia Szczęsna (2,5 h) Prezentacja oferty -Fotosafarii Muzeum rybactwa (przejazd bryczkami, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (2,5h) Doświadczenia w budowaniu oferty, od produkcji przez przetwórstwo, gastronomię po edukację. Emilia Szczęsna (1,5h) Jak sprzedać produkt - praktyczne doświadczenia produktu który został odkryty po 15 latach obecności na rynku – wizyta w gospodarstwie rolnym, degustacja Emilia Chmura (1,5 h).
Dzień 3.
Prezentacja skuteczny marketing rodzinnego gospodarstwa rybackiego Lidia Jażdżewska (1,5 h), Prezentacja oferty obiektu - nowoczesna płuczka, patroszalnia, oferta pobytowa Jan Krzysztof Raftowicz (1,5h), Konkurować czy współpracować ? – budowanie oferty obszaru w Dolinie Baryczy Inga Ozga (1h).
Formularze zgłoszeń na poszczególne szkolenia są do pobrania pod niniejszym artykułem.
« powrót